Anahtar Teslim İnşaat Yapan Firmalar, Günümüzde inşaat yapmanın birçok dezavantajı bulunmaktadır.

Örneğin uygun bir arsa alam bunlardan biridir. Evlerin şehir merkezine yakın ve yaşam alanını oluşturması için özellikle seçilmesi gerekir.

Fakat günümüzde daha çok ev seçimini kişiler bireysel olarak gerçekleştirmemektedir. Yada ev yapmaya kara verdiğiniz arsayı bulduğunuzu var sayalım.Eğer şehir merkezine yakın bir arsaysa günümüzde maliyetini çıkartması için birkaç katlı konutlar yapılabilir. Fakat bu konutlar yapılırken de uzman bir mimardan yardım alınması son derece önemlidir.

Çünkü devlet usul ve erkânlarına göre mimari tasarımı olmayan bir ev yapmak yasal değildir.

Günümüzde bu gibi durumlarla karşılaşmak istemeyen bireyler ikinci el evlere talip olmaktadır. Fakat bu evlerinde birçok sorunlarının bulunduğu bilir.

Öncelikle ikinci el olsa dahi bir tadilattan geçirilmesi şarttır. Ve tadilatlar günümüzde son derece masraflı ve zaman alıcı şeylerdir. Tadilat sırasındaki sarf edilen zahmette işin cabasıdır.

Bu gibi çeşitli sorunlardan dolayı insanların aklına tek bir yol gelmektedir. Bu yol diğer şartlar ve çözümler arasında en mantıklısıdır.

Anahtar teslim evler sayesinde bireyler evlerinin ilk kullanıcıları olmaktadırlar. Bu sayede hem tadilat masrafıyla hem de diğer ev yapım işleriyle uğraşmamaktadırlar.

Özellikle şehir merkezine yakın yapılan bu evlerin sıfır maliyeti diğer ikinci evlere göre daha karlıdır.

Hatta uzun dönem araştırmalarına bakılırsa eğer evinizi alıp sıfırdan birkaç ay sonra satsanız dahi baya para elde edebilirsiniz. Sonuçta o evin ilk el sahibi siz olmaktasınız.

 Anahtar Teslimin Avantajları Nelerdir?

Öncelikle her işte bir tür risk olduğunu unutmamak gerekir. Fakat anahtar teslim evlerde risk sıfıra iner. Yani evlerin ilk el sahibi siz olduğunuz gibi her hangi bir afet veya durum sizi etkilemez.

Ayrıca evinizde kimsenin daha önce oturmadığı hissiyatı da apayrı güzelliktedir. Anahtar teslim konutlar diğer konut alım yöntemleri arasında en sık tercih edilenlerdir.

Çünkü işlemlerin hepsi pesin olduğu için oldukça sağlam ve güvenilir olarak nitelendirilir.

Özellikle topraktan veya maketten konut alındığında dolandırılma ihtimali bulunur. Hiç olmasa bulunan ihtimallerden biri konutun vaat edilen zamandan daha sonra bitmesidir.

Fakat anahtar teslimlerde her hangi bir zaman kayması ile karşılaşılması mümkün değildir.

 

 Anahtar Teslim Konutların Kiracılar Açısından Faydası Nedir?

Anahtar teslim evlerin en büyük getirisini kiracılar görmektedir. Çünkü kirada oturmaktan sıkılmış bireylerin kendilerini atacakları rahat bir ev bulma ihtiyaçları ağır basmaktadır.

Özellikle kendilerinin olmayan evlere kira ödenmesi durumu kiracıların kanayan yarasıdır.

Fakat unutulmamalıdır ki eğer uygun şartlar sağlanırsa oldukça rahat ve konforlu evlerde oturmak mümkündür. Yapılan araştırmalar neticesinde kiracıların en çok tercih ettikleri konutlar belirlenmektedir.

Bu konutların birçoğu apartman ve site tarzı evlerdir. Fakat bu tür konutları alma yöntemleri daha çok anahtar teslim ev alım yöntemidir.

İnsanları ve kiracıları bu tür evlere iten asıl etken kesinlikle anında yerleşme rahatlığıdır.

Anahtar Teslim İnşaat Yapan Firmalar konusunda zaman, maliyet ve sağlıklı konut talepleriniz için mutlaka arayınız.

 Anahtar Teslim Ev Sözleşmeleri Nasıldır?

Anahtar teslim daireler satıcı tarafından her türlü bakımı yapılmış evler olarak geçmektedir.

Yapılan sözleşmede bu durumun açıkça belirtilmesi şarttır. Bunun haricinde yapılan sözleşmenin normal ev satış sözleşmesinden pek bir farkının bulunduğu yoktur.

 Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle evi almadan önce her türlü bakım ve onarımdan kesin olarak geçirilmesi gerekir.

Çünkü anahtar teslim evlerde küçük dahi olsa dolandırılma durumları ile karşılaşıldığı gözlemlenmiştir. Yapılan araştırmalara göre her yıl birkaç kişi dolandırılma haliyle karşılaşmaktadır.

Bu nedenle dolandırılmamak için evinizin her ayrıntısına dikkatle bakmanızda fayda vardır.