Duyuru-Haber

Bu 6 kritere uygun bir inşaat şirketi bulun

uygun bir inşaat şirketi bulun

Bir ev inşaat projesinin başarısı için, bireysel inşaat projesiyle doğru inşaat şirketine sahip olmanız çok önemlidir. Ancak müşteri ile iş yapmak isteyen çok sayıda inşaat şirketi var. İnşaat şirketi kontrol listemiz, inşaat şirketlerini karşılaştırmak için hangi kriterlerin kullanılabileceğini açıklar.

1. Maliyet: İnşaat şirketlerini karşılaştırmak için temel alınan fiyat

Bir ev inşa etmek büyük bir finansal zorluktur. Bu nedenle, farklı inşaat şirketlerini karşılaştırırken maliyetler de önemli bir rol oynamaktadır. İlk bakışta çeşitli inşaat şirketlerinin fiyatlarının karşılaştırılabileceği unutulmamalıdır, ancak farklı hizmet içeriği genellikle objektif bir karşılaştırma seçeneğine izin vermez.

Sunulan hizmetlerin kapsamı değişir ve yardımcı inşaat maliyetleri genellikle dahil değildir

Bir teklifin dayandığı hizmetlerin kapsamı genellikle sağlayıcıdan sağlayıcıya farklılık gösterir. Bu nedenle teklifler, uzman desteği ile mümkün olduğunca yakından incelenmelidir. Özel olarak hangi hizmetleri içerdiği ve münferit kalemlerin faturalandırıldığı miktar açıklığa kavuşturulmalıdır.

Tekliflerin çoğunun ek maliyetleri vardır. Yan inşaat maliyetleri neredeyse hiçbir zaman dahil edilmediğinden – yaklaşık% 15 daha beklenebilir. Burada yardımcı inşaat maliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sadece fiyata dikkat etmeyin, aynı zamanda kaliteye ve kendi isteklerinize de dikkat edin

Ucuz bir teklifle maliyetlerden tasarruf edebilirsiniz. Yine de, bir inşaat şirketi seçerken fiyatı tek başına düşünmemek tavsiye edilir. Aksi takdirde gerçekte istediğini elde edemezsin.

Zayıf yapısal kaliteden her durumda kaçınılmalıdır. Tamamlanma anının tadını çıkarmak yerine, kişi kusurları tartışır ve hatta çoğu zaman inşaat şirketi ile yasal bir anlaşmazlık tehdidinde bulunur. Ek olarak, düşük kalite, değerin korunması ve yeniden satış değeri üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Bakım önlemleri de sadece birkaç yıl sonra yüksek maliyetlerle sonuçlanabilir.

İnşaat sözleşmesindeki en önemli tuzaklar hakkındaki makalemizi buradan okuyun.

Kaydetme doğru yapıldı

Bir inşaat şirketi seçerken maliyetten tasarruf etmek, doğru yapılırsa iyi bir şeydir. İnşaatçılar, bir teklifin kapsamı ve tasarım ve inşaat malzemesinin kalitesi hakkında tam olarak bilgi edinmelidir. İnşaat firmasından gelen bilgiler uzman tavsiyesi ile değerlendirilebilir.

Maliyetlerle ilgili olarak, bir inşaat şirketi ararken aşağıdaki hususlar önemlidir:

 • Çok iyi fiyat-performans oranı: Ucuz teklifler her zaman doğru seçim değildir. Bazı durumlarda ek maliyetler vardır. Bazı durumlarda sağlayıcılar, teklifin daha çekici görünmesini sağlamak için belirli öğeleri gizler.
 • İşçilik ve malzeme kalitesi asla fiyattan etkilenmemelidir.
 • Maliyetlerle birlikte güvenlik: Tüm yönleri dikkate alan sağlam bir inşaat maliyetleri hesaplaması, her ev inşaat projesinin temeli olmalıdır.
 • Verimlilik: Verilen mali çerçeveden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz ve olabildiğince çok sayıda yüksek kaliteli talebi nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

2. İnşaat şirketinin deneyimi ve uzmanlığı

İnşaat şirketleri genellikle ikna edici bir dış imaja sahiptir. Bununla birlikte, belirleyici tek faktör, bir inşaat firmasının belirli bir proje ile ilgili somut deneyimidir. Kural şudur: inşaat tecrübesi iyi sonuçlara götürür. Bir inşaat şirketinin belirli bir konut inşaatı projesine ilişkin yetersiz deneyimi, düşük kaliteye ve genellikle ek maliyetlere yol açar. Ancak, tekliflere göre belirlenmesi zor olan tam da bir inşaat firmasının tecrübesidir.

Bu nedenle soru ortaya çıkıyor, belirli bir inşaat şirketinin farklı ev tipleri, belirli yapı malzemeleri, enerji standartları, prefabrik ev yapımı veya sağlam ev yapımı ile ilgili uzmanlaşması tam olarak nerede?

Deneyim raporları önemli bilgiler sağlar

Web sitelerinde veya kataloglarda, bir inşaat şirketinin yapısal portföyü genellikle gerçek uzmanlığının ötesinde sunulur. Bu nedenle, özellikle inşaat sektöründe üçüncü şahıslardan gelen referansların özellikle önemli olduğu açık bir sırdır. Her zaman bu şirketle daha önce inşa etmiş birine danışılmalıdır.

Yararlı referansları nasıl alırsınız?

Ne yazık ki, sadece şanslılarsa, belirli bir inşaat şirketi ile benzer bir proje yapan kişileri tanıyorsunuz. Peki ne yapmalı İnternetteki bazı geçerli bilgilere ek olarak, incelemeler ve raporlar da yanıltıcı bilgiler sağlar. Bu, geniş kapsamlı bir inşaat sözleşmesi imzalama kararı için yeterli değildir.

Almondia’da bizler tam olarak bu sorularda uzmanlaştık. Almondia, çeşitli şirketlerle konut inşaatı projelerinin nitelikli ve bağımsız aracılığından edindiği deneyimleri sürekli olarak değerlendirmektedir. Her proje için doğru inşaat şirketini bulmak için uzmanlığımızın temeli budur.

İnşaat firması ile ilgili şu sorular önemlidir:

 • Yapısal temizlik ve kalite, bilgi ve gereksinimlere uygun muydu?
 • Ek maliyetler oldu mu?
 • En başından beri kendimi iyi bilgilendirildim mi ve tüm duyurular gerçekten tutuldu mu?
 • Ev kabul edildiğinde kaç tane ve hangi kusurlar vardı?
 • İnşaat şirketi kusurların doğru raporlanmasına nasıl tepki gösterdi ve ne kadar çabuk giderildi?
 • Hukuki bir anlaşmazlık var mıydı?
 • İnşaat şirketi, sözleşme metinleri ve sözleşmelerin alt yüklenicilere verilmesi konusunda ne kadar şeffaf davranıyor?

3. Bir inşaat firmasının tercih ettiği yapı malzemeleri

Ev yapımındaki yapı malzemeleri arasındaki en belirgin fark, katı yapı malzemeleri (tuğla, kum-kireç, gaz beton ve beton gibi) ve ahşaptır. Bu iyi bilinen ayrıma ek olarak, kullanılabilecek birçok başka yapı malzemesi vardır (örneğin, farklı yalıtım malzemeleri ve teknolojileri, özellikle ekolojik yapı malzemeleri veya diğer özel istekler). Bu tamamen müşterinin kişisel tasarım ihtiyaçlarına bağlıdır.

Yapı malzemesi ve inşaat şirketi birlikte iyi gitmeli

Belirli yapı malzemelerine karar verirseniz, inşaat firması da bu malzemelerle çalışmayı tercih etmelidir. Bu özellikle daha sıra dışı yapı malzemeleri için geçerlidir. B. eko, tasarımcı veya enerji artı evler. Ancak yapı malzemesi için özel talepler olmasa bile, belirli bir şirketin esas olarak hangi malzemeyi kullandığını bilmek önemlidir. Burada inşaat malzemeleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Yapı malzemelerinin seçimi ve doğru inşaat şirketi, eko evler ve yüksek enerji verimliliği için özellikle önemlidir.

Yüksek bir enerji standardına ulaşmak istiyorsanız, özellikle yapı malzemeleri ile uğraşmanız gerekir. Ahşap evler burada avantajlı kabul edilir. Ancak bazı taş evlerin bile daha kötüsünü yapması gerekmez. Burada enerji standartları ve finansman fırsatları konusunda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Çok yüksek ekolojik standartlara sahip evler planlarken, yapı malzemeleri konusu daha da önemlidir. Çünkü ekolojik açıdan zorlu evlerin inşaatçılarının çoğu, yapı malzemelerinin üretim, kurulum, bertaraf ve nakliye sırasında yüksek bir ekolojik standartla uyumlu olmasına büyük önem vermektedir. Ek olarak, üreticinin genellikle ekolojik gerekliliklere uyması bu inşaatçılar için genellikle önemlidir. Burada ekolojik yapı hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

İnşaat malzemesi ile ilgili olarak, inşaat şirketlerini karşılaştırırken aşağıdaki sorular önemlidir:

 • İnşaat şirketinin belirli yapı malzemeleri ile ilgili deneyimi nedir (özellikle daha spesifik taleplerde)?
 • Belirli bir inşaat şirketi genellikle hangi inşaat malzemeleri ile çalışır?
 • Diğer inşaat şirketleri hangi alternatifleri (aynı maliyet ve karşılaştırılabilir kalitede) sunuyor?
 • Hangi ekolojik yapı malzemeleri var ve hangi inşaat şirketleri bunlarla en çok deneyime sahip?
 • Enerji verimliliğine ulaşmak için hangi yapı malzemeleri kullanılabilir, örneğin B. Düşük enerjili veya artı enerjili evleri uygulamak için en iyisi?

4. Bir inşaat şirketi tarafından teklif edilen inşaat sözleşmesi

İnşaat sözleşmesi zaten bir inşaat şirketinin şeffaflığı hakkında bilgi veriyor. Bu nedenle, inşaat şirketlerini karşılaştırırken sözleşmenin spesifik içeriği de önemli bir kriterdir.

İnşaat şirketleri sözleşme metinlerine ve risklerin tek taraflı dağılımına aşinadır

Ne yazık ki, inşaat sözleşmelerinin müşterinin aleyhine başarısız olduğu sıklıkla görülür. Sadece inşaat şirketlerinin sözleşme metinleri ile olası inşaatçılardan daha fazla deneyime sahip olması nedeniyle. İnşaat şirketleri ve hukuk departmanları, belirli sözleşme maddeleri ile riskleri tek taraflı olarak inşaatçıya nasıl aktaracaklarını bilirler. Bu genellikle yalnızca yasal anlaşmazlıklar olduğunda fark edilir. Bu nedenle, her inşaatçı için sözleşmeyi bağımsız uzmanlarla ayrıntılı olarak incelemek ve tüm sözleşme maddelerini gerçekten anlamak önemlidir.

Her inşaat projesi bireysel olduğu için örnek bir sözleşmeye sahip olmamak daha iyi olur.

Bir inşaat şirketinin değişmemiş bir örnek sözleşme teklif etmesi genellikle iyi bir işaret değildir. Çünkü her ev inşaat projesinin kendine has özellikleri olduğu gibi (prefabrik evlerde bile!), Sözleşme de belirli projeye uyarlanmalıdır. Bu nedenle belirli ek anlaşmalar her zaman faydalıdır. Burada, sözleşmenin sözleşmeleri gerçekten sözleşme için geçerli olacak şekilde şart koşup getirmediği önemlidir. Sözlü anlaşmalara veya zamanın daha sonraki bir noktasına güvenmek yeterli değildir.

Her inşaat sözleşmesi aşağıdaki noktaları ayrıntılı olarak açıklamalıdır:

 • Belirsizlik içermeyen ayrıntılı hizmet listesi
 • İnşaatın başlama ve tamamlanma tarihinin (veya takvim haftasının spesifikasyonu), tercihen kısmi hizmetlerin de kesin tarihi
 • Şantiyenin bağımsız uzmanlar tarafından kontrol ettirme olasılığı (sadece anahtar teslimi evler için, diğer tüm genişleme aşamaları için sözleşme hükümleri olmadan bile).
 • İnşaat şirketinin bankasına yatırdığı kesin teminat. Bununla müşteri, inşaat şirketinin iflas riskine karşı kendini güvence altına alıyor.
 • Ödeme planı: Tamamlanan kısmi hizmetler için peşin ödemelerin sadece eksiklik yoksa yapılması gerektiği sözleşmeye bağlı olarak belirtilmelidir. Çeşitli ödemelerin zamanlaması da net olmalıdır.

Burada inşaat sözleşmelerindeki tuzaklarla ilgili her şeyi özetledik.

5. Bir inşaat şirketinin bölgeselliği

Evin yapımı için görevlendirilen inşaat firmasının bölgeden gelmesi avantajlıdır. Ne çevre için iyi olmayan ve bazen hesaplanan havalimanına gidiş-dönüş uzun yolculuklar ortadan kalkar. Birçok inşaat şirketinin halihazırda cumhuriyetin büyük bir bölümünü kapsayan bölgesel şubeleri var. Bu özellikle prefabrik ev tedarikçileri için geçerlidir.

Ek olarak, bölgesel bir inşaat şirketi kendi yolunu bilir ve z. B. Sorunsuz bir işlem için önemsiz olmayan hafriyat vb. Nereye götürüleceğini bilir. Tercih edilen inşaat firması doğrudan bölgeden gelmiyorsa, sahada en az bir irtibat kişisi bulunmalıdır.

6. İnşaat şirketine güven

Finansal bir zorluk olan ve bir dizi riski barındıran uzun inşaat süreci göz önüne alındığında, inşaat şirketine güven de önemlidir. İnşaat şirketi, açıklanan noktaların tatmin edici bir şekilde açıklığa kavuşturulmasına katkıda bulunduysa, bu iyi bir işarettir.

Şüpheniz varsa, bir güven testi yapın!

Şüphe durumunda bir test yapılabilir: Bir teklif veya sözleşme varsa bağımsız bina sahibi danışmanları ile incelenebilir. Bunlar, herhangi bir gizli maliyeti ortaya çıkarır, maliyet beyanının gerçekçi olup olmadığını ve zaman bilgisinin (örneğin inşaatın başlaması ve tamamlanması) tatmin edici olup olmadığını ve başka nelerin eksik olduğunu ve sözleşme metnine göre iyileştirilebileceğini gösterir. Bir inşaat şirketinin şeffaflığı ve iş uygulamaları hakkında bu şekilde çok şey öğrenirsiniz.

Bu ek hususlar bir inşaat şirketini güvenilir kılar:

 • Kişisel ev inşa projenizle karşılaştırılabilir referans mülklerin bir listesi var mı (model evler yok!)? Sağlayıcı, web sitesindeki adresler dahil olmak üzere bu listeyi yayınlayabilir.
 • Bir genel yüklenicinin alt yüklenici olarak işe aldığı ortak şirketler web sitesinde listeleniyor mu?
 • Şüphe durumunda, bir inşaat şirketinin dahil olduğu davaları bir avukata da araştırabilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu