Dekorasyon

Dekorasyon ve dekorasyon mimarisi hakkında birçok alternatiflerin bulunmuş olduğu ve insanların günlük hayatında önemli bir yeri olan iç ve dış dekorasyon alternatifleri ve uygulamalarının önemi tartışılmaz.

Dekorasyon bir anlamda insanların nefes aldığı alanı daha kaliteli ve yaşanabilir hale gelmesi demektir.

Dekorasyon çeşitliliğinden bahsedecek olursak salon yenilemeyi ele alalım.

Salon yenileme;

Örnek bir salonu ele alacak olursak, salonda büyütülecek alanların yani metrekareye kazandırılacak olan balkon ve ölü alanların önce belirlenip sırasına göre iş akışı programı, yapılacak olan bütün işlemlerin birbirini etkilemeden sonuçlandırılması için iyi bir çalışma sisteminin kurulması gerekir.

Çalışma örneğimiz, bilgilendirme;

Örnek Bahçecik de yapmış olduğumuz dubleks salonunda gereksiz balkon alanını yıkarak salonu büyütme işlemi yaptık, ayrıca balkon üstünü sundurma ile ileri mesafeye taşıyarak Bir de veranda ilavesi yapmış olduk.

Aradaki pencereler yıkıldığı için sürgülü kapı imalatı yaparak açılış noktasınıda sağlamış olduk, teras benzeri tasarımında, veranda kısmını seramikle zeminini kapladıktan sonra etrafına drenaj sistemi ile Yağmur suyunu oluklar vasıtası ile belli bir noktaya kadar taşıma olanağını sağladık.

Yapılan veranda zemini gölgesine dışa doğru vererek su basma tehlikesine karşı bir iç önlem almış olduk.
Ayrıca sürgülü kapıların altlarına oluk sistemi koyarak estetiği bozmadan su tahliyesini sağlayacak şekilde ayarladık.

Duvarların kırıldıktan ve temizlendikten  sonra ki  aşamada taş, zımpara ile temizlenerek çıkan zemindeki eski parke ile birlikte hafriyatını yaptık, aynı zamanda eskimiş pencerelerin ölçülerinde değişiklik yaparak boyutları ile biraz oynamış olduk.

Fransız balkon olarak bildiğimiz yüksek pencere irtifasına sahip pencere ebatlarına göre ayarlayarak imalatlarını oluşturduk, rengi koyu ahşap  olduğundan eski pencerelerle ve ebatlar ile hiçbir benzerliği kalmadı.

Zemin parke ve dekoratif boya renkleri de kafamıza şekillendikten sonra büyük bir televizyon ünitesi ve alçıpan işleri ne başladık, öncesinde neyi nereye koyacağımız ve ışıklandırmanında çeşitliliği, en iyi faydayı nasıl sağlayacağını mesafeye göre ölçerek konumlandırdık.

Televizyon alanına gelecek olan yere niş ve kütüphane yaparak televizyon alanına ortada bıraktık, fakat televizyon arkasına doğal taşla komple elektrik alanları ayarlanarak kaplamış olduk, ayrıca niş içlerine spot lar yerleştirdik, tavanda büyük bir spot göbek imalatı yaptık duvar kenarlarına komple Kartonpiyer led, gizli ışık uygulamalarımız alanlarının imalatların yaparak kaba işçiliğimizi toparlamış olduk.

Yapılan led gizli ışık aydınlatmalarının uzaktan kumanda, RGB olarak uyguladık, birçok ana rengi istediği gibi kullanılabilir olmasını sağlamış olduk.

Duvar renkleri andrasit ve toprak rengine hakim olan salon gece loş ya da ışıl ışıl bir görüntüye sahip olmaktadır.

Yapılan işlemlerin sonucunda teras korkulukları metal ferforjeden imalatı yaparak uygulamasını yaptık, saçakların yan taraflarına gece lambasına elektrik tesisatını getirmiş olduk.

Salon ve salon dışındaki hiçbir alanda kablo gözükmeden bütün ışıklandırmayı uzaktan kumandalı ve manuel olarak ayarlamış olduk.

duvarların kaba ve karışık alçı larından sonra saten ve boyalarını uygulayıp aynı zamanda pencere kapılarını ve elektrik spot led uygulamalarını bitirmiş olduk.

En son parke ve salon giriş kapısına montajlarını yaparak aynı zamanda parke diplerine  12 cm özel bir süpürgelik uygulaması yaparak sonuçlandırmış olduk.

birçok salon uygulamalarında yapmış olduğumuz gibi öncelikle ışıklandırma pencereler bir televizyon alanı mutlaka belli olmalıdır, yemek masası çok fazla tercih edilmeyen salonlarda olmaktadir.

Bu durumda uygulama ve projelendirme yi yapabilmek salonu en iyi şekilde değerlendirerek yaşanabilir ve daha aktif hale getirebilmek için iş mimarlarımız ya da ekibimizde profesyonel arkadaşlarımız ile hareket ederiz.

Her irili ufaklı projede olduğu gibi bütün ev yenileme tadilat işlemlerinde salon mutfak gibi giriş alanının önemini vurgulamaya gerek yok, en çok yaşanan alanlar salonlar ve mutfaklardır.
Durum böyle olunca salonlardaki estetiğin ışıklandırmanın önemi çok daha fazla olmaktadır.

Mutfak tadilatı;

Örnek olarak mutfak tadilatında en son yaptığımız işlerden bir tanesi bağçeşme Turgut mahallesi konumunda dubleks.
Mutfaktaki değişim ihtiyacınızı belirleyebilmek adına öncelikle ölü alanların komple ortaya çıkması mutfağın komple ortadan kaldırılıp, düz duvarları tam görerek projelendirmek daha doğru olacaktır, bunları başlayabilmek için bir maliyet hesabınızın olması gerekmektedir.
Dolapların gövde ve kapak kaliteleri aynı zamanda tezgah arası seramik ve tezgahının fiyatı komple etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

Buzdolabı yeri çamaşır ve bulaşık makinesi yerlerinin belirlenerek giderlerinin onlara göre hazırlanması ve elektrik priz ihtiyaçlarının bu kombi neye göre gruplandırılarak tam noktasında olması gerekmektedir.

Yıkılan mutfakta kısacası bulaşık çamaşır makinesi ve buzdolabının yeri belirlendikten sonra mini fırın ve davlumbaz gibi ihtiyaçlarınıza tam karşılayacak alanları belirlenerek mutfak yenileme tadilat işlemine başlanabilir.

Tamamen değişiklik aynı zamanda proje anlamında da bazı ihtiyaçları getirebilmektedir, örneğin doğalgaz borularının yerleri muhtemelen değişmesi gerekecektir.

Bununla birlikte tezgah arası üzerine denk gelen doğalgaz borusunu PROJEYE UYGUN ayarlamak gerekmektedir.

Hem yönetmeliğe uygun olmalı hem estetik açıdan da yeterlilik göstermelidir.
mutfaktaki ışıklandırma ve pencere değişimleri mutfağın havasını komple değiştirebilir bunun yanı sıra tezgah seramik ve yer seramiğinin seçimi tamamen mutfağın görünümüne hakim bir özelliğe sahiptir.

Seçimleri yaparken ev ya da işyeri sahiplerinin bir adım sonrasını görebilmesi açısından örnek fotoğraflarımıza bakarak daha iyi fikir sahibi olabilmelerini sağlarız.
yapılacak işlemlerin ortasında ve sonunda yıkımdan anahtar teslimi inşaat aşamasına kadar yaşanılacak tüm detayları şeffaf ve tüm maliyetleri ile birlikte paylaşarak işin sağlığı ve sürecini dengeli tutmak gerekir.

Uzuner inşaat dekorasyon konusunda size en iyi sunmak için profesyonel kadrosu ile her zaman hazır halde olacaktır.

 

Banyo tadilatı;

Ebeveyn banyoları ve ortak kullanım alanları olan banyolar arasında çok fazla söylenecek bir şey yok fakat son projelerimize resimlerimizden de anlaşılacağı gibi bir banyo komple yıkıp tekrar yapabilmenin en iyi tarafı sonuçta gördüğümüz görüntüdür.
Banyoda duş alanı yer gönyeleme, rezervuar sistemi, seramik ve bordür seçimleri özel mobilya dolapları ışıklandırma gibi bütün işlemlerden önce pis ve temiz su gider gelirlerinin ortaya çıkarılarak bakımlarının yapıldıktan sonra bütün bu işlemlere başlanılması bizim için bir prensiptir.
İşin sağlığı ve geri dönüşüm tarafımızca el çok dikkat edilen bir husustur.

Banyo yenileme çalışmalarında önem verilmesi gereken onlardan biri ışıklandırmasıdır.

genelde banyolarda en büyük çıkan sıkıntılardan bir tanesi alanların yetersiz oluşudur, yetersiz dolaplar, yetersiz ışıklandırma çok biçimsiz lavabo ya da gereksiz büyük lavabo, klozetin sürekli hareket kabiliyetini engellemesi, duş alanının çok büyük yada Ufak olması veya montaj esnasında yapılan hatalar genelde banyo kalitesini düşürmektedir.

Banyolarınızdaki değişim kararı aldınız, iş hareketine başlatmadan önce bizimle mutlaka irtibata geçerek neler yapılabileceği ile ilgili ufak bir sunum yapalım.
Banyoların kalitesi, enerjinizi tekrar tazelediğiniz alandır.

Asma tavan, spot alçı kartonpiyerler;

Asma tavan alçı spot kartonpiyer gibi uygulamaların yapılan genelinde kalite ve görünüm açısından çok iyi algılaması yapılan işçilik ve gözetilen projedir.
İşyeri yenileme ve ev yenileme konusunda profesyonel anlamda işler başarmış olan firmamız mutfak tadilatı, banyo tadilatı, salon yenileme mutfak yenileme, alçı sıva, saten, dekoratif boya gibi konularda başarılı işler yapmıştır.
Yapılacak olan tadilatlarınız ya da ev yenileme işleriniz için mutlaka bize ulaşın.

Başa dön tuşu
Bizi Arayın