Kocaeli İnşaat firmaları sektörün getirdiği sorumlulukları üstlenen başarılı firmalardan oluşmaktadır. UZUNER İnşaat bu firmalar arasında oldukça başarılı bir pozisyondadır.

Bulunduğu pozisyonun vermiş olduğu sorumlulukların farkında olup her geçen yıl üzerine koyarak gelişim göstermektedir.Göçebe ve yerleşik hayatı terk ettikten sonra insanlar yapılar inşa ederek orada yaşamaya başladılar. Geçmişte, bina yapımında kendini kanıtlamış birçok başarılı çalışmaya rastlanmaktadır.

Örneğin, Osmanlı İmparatorluğu’nun “camisi”, Hindistan’ın “TacMahal”i ve Çin’in “Çin Seddi”. Hangi çağda olursa olsun, alanın ekonomik ve teknik önemini gösterirler.

Sonraki çağda insanlar, devlet, yaşam biçimi, ihtiyaçlar, anlayış değişmiş, yapı çeşitlenmiş ve gelişmiştir. Yani tüm yapılar, yollar, köprüler, barajlar vb. kara veya su üzerine inşa edilirler.

Bir fabrika inşa etmeye bina denir. İnşaat işleri iki türe ayrılabilir: altyapı inşaatı ve bina inşaatı. İnşaat sektörü, insan hayatında etkisi tam olan bir alandır.

Bu sektör sayesinde inşa edilmiş bir konutta yaşıyor, okulda okuyor, işte ve sokakta çalışıyoruz. Altyapımızdan yararlanarak yaşıyoruz.

İnşaat sektöründe, insan faktörleri en önemli olanla yakından bağlantılıdır.  Bir hata yapar ve başarısız olursanız, sonuç daha kötü olacaktır. Bu hatalara deprem, sel, heyelan, yangın vb. neden olabilir.

İnsanlar bir felaketten sonra bunun ne kadar önemli olduğunu anlıyor.  İnşaat sürecindeki her kişinin işini planlı bir şekilde yapması insanlara daha yapılandırılmış, modern ve sağlam bir yapıda yaşama fırsatı vermektedir.

İnşaat Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Ev, ofis, okul gibi insan yaşam alanları ile köprü, yol, baraj gibi yapıların inşasına inşaat denir. Bu noktada, nasıl inşa edileceği sorusu pek çok kişide yankılanabilir.

Ancak bu soruyu cevaplamadan önce “inşaat üretimi” olarak yeniden formüle edilebilecek inşaat kavramının planlama, tasarım, inşaat ve malzeme temini gibi birçok unsuru içinde barındırırır.

Öte yandan inşaat, sadece mühendisler, mimarlar ve proje yöneticileri gibi inşaat sürecinde rol oynayanların değil, herkesin hayatını doğrudan etkileyen bir süreç olarak görülmelidir.

Çünkü başta da belirttiğimiz gibi havaalanından işyerine, evden köprüye kadar hemen hemen her bina konstrüksiyona göre şekilleniyor.

İnşaatın neden yerleşik yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunu anladıktan sonra, birlikte işlevsel ve yeterli bir yapı nasıl oluşturulur sorusunun yanıtlarını inceleyelim. Yeterli, güvenilir ve dayanıklı…

İnşaat firmaları arasında yer alan UZUNER İnşaat yeterli, güvenilir ve dayanıklı yapılar yaratmanın gururunu yaşamaktadır.

İnşaat yapan firmalar içinde ayrı bir noktada yer alan firmamız inşaatın yerleşik yaşamın bir bütünü olduğu bilincindedir. Dolayısıyla işlevsel ve güvenilir yapılar oluşturmanın gayretindeyiz.

İnşaat Yapım Adımları

Bir yapıya karar verirken atlanmaması gereken adımlar olduğunu belirterek başlamak faydalı olacaktır.

Bu nedenle inşaat firmaları farklı inşaat süreçleri üstlense de inşaatın aynı standartlarda yapılması ve işe başlamadan önce tüm süreçlerin dikkatli bir şekilde planlanması gerekmektedir.

Aksi takdirde, inşaatta hata veya başarısızlık şansı yoktur. Maalesef bu, insanlara ve mallara zarar verecekse, aşağıdaki prosedüre göre inşaata devam edilmesi gerekir.

İnşaat şirketi adıyla geçen her firma bu prosedürleri uygulamakla yükümlüdür.

 1. Gerekli Görülen İzinler Alınır:

İnşaata başlamadan önce yapı sahibi veya temsilcisinin gerekli yapı izinleri için Belediyeye ve Tapu Müdürlüğüne başvurması gerekmektedir.

Bu izinleri almazsanız inşaat sürecini başlatamazsınız. Başlansa dahi buna kaçak yapı denir ve yıkım süreci başlar.

Bir binanın yapımına başlanmasında sakınca olmadığını kanıtlayan izin belgesi almak, belirli inşaat noktaları, bina inşaat projeleri, statik projeler, elektronik mekanik tesisat projeleri, çevre düzenleme ve çevre düzenleme projeleri, gerekli diğer belgeler tamamlanıp başvurulmalıdır.

Tüm bu belgelerin yürürlükteki yasalara göre incelenmesi ve doğrulanmasından sonra uygun görülmesi halinde yapı ruhsatı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra inşaatın nasıl gideceği sorusuna bir cevap daha tamamlanmış oluyor. İnşaat yapan firmalar gerekli görülen tüm izinleri almakla yükümlüdürler.

 1. İnşa Süreci Başlar:

Bu aşamada binanın inşaatı devam etmekte olup, ilk hafriyat uygulaması yerinde yapılacaktır. Ardından kazı çalışmaları başladı.

Hafriyat tamamlandıktan sonra inşaatın temeli olan toprak dağıtım ve drenaj işlemi gerçekleştirilir.

Temelin tamamlanması için gerekli adımlar atıldıktan sonra statik projeye göre temel barasının döşenmesine ve temel betonunun dökümüne devam edilir.

Siteyi tamamlamak için gerekli olan dolgu ve sıkıştırma tamamlandıktan sonra destek sistemi, kolon çubukları ve diğer adımlar hazırlanır. Son kontrol aşaması tamamlandıktan sonra beton dökülür.

Binanın duvarlarının uygulaması yapılır, betonarme işlemi tamamlanır ve duvarların üretimine başlanır. Bundan sonra, iç duvar tamamlanır ve nihayet bitirme işi için hazırdır.

 1. Yapı Kullanma İznine Başvurma Aşaması

Ruhsatı alınmış, bitirilmiş ve inşaat süreci sona ermiş bir yapının kullanılır hale gelmesi için iskân alınması şarttır.

Yapıyı kullanma izni olarak da bilinen iskân belgesi, bir yapının kanunlar çerçevesinde belirlenen tüm normlara uygun olduğunu kabul eder.

Dolayısıyla iskânı alınamayan bir yapının oturuma veya işletmeye açılması mümkün değildir.Her kaliteli inşaat şirketi bu prosedürlere hakimdir.

UZUNER İnşaat Neden Çok Tercih Edilmektedir? İnşaat Faaliyetleri Nelerdir?

Tadilat ve inşaat işleri alanında faaliyet gösteren UZUNER İnşaat, inşaatın her kolunda çalışmalar yapmaktadır. Peki, nedir bu faaliyet kolları?

 • Kaba-ince inşaat:

Temelden çatıya tüm inşaat ve tüm teslimatlar için planlama, danışmanlık ve taşeronluk işlemlerini yapıyoruz.

 • Çatı yapım ve genel bakım:

UZUNER İnşaat konut, iş ve endüstriyel çatı yapımı, genel bakım ve su yalıtımı, monolitik oluk sistemi, özel çatı tasarımı gibi faaliyet kollarını gerçekleştirmektedir.

Ayrıca çatıya uygun kadro temini de sağlamaktadır. İnşaat Danışmanlık hizmeti de yapılmaktadır.

 • Çevre düzenleme: Ev, apartman ve endüstriyel yapılar gibi peyzaj konularında çok çeşitli uygulamalar ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.
 • İzolasyon: Yaşam alanlarında kullanıma açık veya kullanıma kapalı iç, dış, teras, temel gibi tüm noktaların ısı, su izolasyonları yapmaktayız
 • Dekorasyon: Ev ve iş yerlerinin veya tüm yaşam alanlarınızın kısmi kırım, dekorasyon gibi yenilenme çalışmalarını yapmaktayız. Anahtar teslimi tadilat hizmetleri ile huzurunuzdayız.
 • İnşaat Projelendirme; Araziden çatıya ve konut şeklinde inşaat, mühendislik veyapım işlerinin tüm aşamalarını izliyor ve devreye alıyoruz.

 

UZUNER İnşaat, Kocaeli, İzmit’te anahtar teslim ev ve ofis inşaatının yanı sıra tüm yaşam alanlarının tadilat ve renovasyonun dan sorumludur.

İş ve malzeme seçiminde müşterileri doğru yönlendiren, doğru karar alma mekanizması ile en iyi sonucu hedefleyen yapılandırılmış bir firmayız.

Kocaeli inşaat firmaları arasında lider konumda olan firmamız profesyonel kadrolarıyla göz doldurmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ve sürekli yenilenmeye açık vizyonumuz ile sizlerin huzurundayız.

Peki, neden UZUNER İnşaatı tercih etmelisiniz?

 • Profesyonel kadroları: Her iş türüne ve faaliyet koluna uygun profesyonel ekiplerimizle başarılı sonuçlar oluşturmaktayız.
 • Zamanında teslim projeler: Yapmış olduğumuz tüm projelerde belirtilen zaman içerisinde teslimleri sağlanmıştır. Bu güvence ile işlerimizi yapmaktayız.
 • Çevre düzenlemesine uygun projeler: Yapmış olduğumuz tüm projelerde çevre düzenlemesini ve çevre şartlarını göz önünde bulundurmaktayız.
 • Başarılı onlarca proje: Firmamız bu günece onlarca başarılı proje sonuçlandırmıştır. Yapmış olduğumuz işler yapacaklarımızın teminatıdır.
 • En iyi çözümler: Yapmış olduğumuz teknik hazırlıklar ve proje kısımlarının her birinde en iyi çözümler ile karşınızdayız. Zaman ve maddi kayıp yaşamamanız adına en iyi çözüm yöntemlerini sunmaktayız.