İnşaat

Mermer dekorasyon

İç mekan granit basamak uygulama görsellerimiz

Uygulama görsellerinde yapılan işler iç mermer basamaklarının tamamı ve bitiş alanlarında kısmen seramik uygulamaları yapılmıştır.

Tamamen egzotik ve iç güdüsel olarak bir çok hissi tarihsel biçimde hissetmenizi sağlayan çok değerli dekoratif üründür.

Mermer ve granit insanlık tarihinde çok önemli kesitlere ev sahipliği yapmıştır. Mermer ve granitin dünya üzerinde ve tarihindeki önemini anlatmaya cümleler yetmeyeceği gibi mekanlara kattığı estetik ve zerafet tartışılmaz güzeldir.

Tarihe adeta dekor ziyafeti sunarcasına ışık tutan mermerin özellikle otantik ve tarihsel dokusuna deyinmeden geçemeyeceğim.

Her ayrıntının ve rengin farklı anlamlarını barındıran mermer ve granitler her coğrafyada farklı özelliklerle karşımıza çıkarlar. Asya ve avrupa da madenden çıkan her mermer özellikleri ile de kendi bölgesini temsil etmektedir.

Ülkemizde Afyon beyaz, çubuklu marmara, marmara beyaz, gri marmara mermeri, agora bej, adranos beyaz, kemalpaşa beyaz, silver white, kavaklıdere beyaz mermer, toros siyah mermer, portoro siyah, iris siyah mermer, burdur kırmızı gibi bir çok mermer ve granit çeşitleri daha mevcuttur.

Mermer ve granit taşların yanı sıra doğal taşlarında cennet vatanı olan TÜRKİYE dekoratif taş konusunda da çok çeşide sahip bir ülkedir.

Oniks granit çeşitleri yanı sıra bir çok iç ve dış mekan da kullanılan dekoratif doğal taş çeşitleri de taş ocaklarında işlenerek ülke genelinde satılmaktadır.

Traverten sınıfında denizlik olarakta kullanılan doğal zenginlik temsili olan mermer ve granit taşların TÜRKİYE de o kadar çok çeşidi vardır ki saymakla bitmez.

Çeşitliliğin asıl anlamı aslında aynı ocakta çıkıp farklı renk ve desenlere verilen adlardır aslında. Bir çok farklı desene sahip olsada karşımıza çıkan her farklı desen ve renklere değişik isim verilerek ayırt edilmiş taşlardır.

Avrupa ve asyada ortala 2000 farklı çeşide sahip mermer ve granit çeşitleri vardır. Her çeşidinde alt ve üst sınıf ve çeşitlerini de dikkate alırsak model zenginliği açısından çok zengin farklılık ve çeşitlerle mermer ve granit farklılıklarını gözlemlemiş oluyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bizi Arayın