İnşaat

Reaktif Reçine Esaslı Zemin Kaplama Sistemleri

Metakrilat esaslı reaktif reçine

Reaktif Reçine Esaslı Zemin Kaplama Sistemleri Metakrilat esaslı reaktif reçine. Uzman üretici konumunda olan Silikal, faaliyete geçtiği 1951 yılından günümüze, sayısı binleri aşan endüstriyel tesis, ticari yapı ve mimari projelerde milyonlarca metrekarelik zemin kaplama uygulamalarında kendisini kanıtlamıştır.

Reaktif Reçine Esaslı Zemin Kaplama Sistemleri
…sadece zemininizi korumakla kalmaz. Aşağıda ayrıntıları bulunan permormans esaslı özellikleri ile her sektörün ihtiyacına cevap
verir ve kullanım amacına hitap eder:
– Hijyen standartlarına uygundur, fizyolojik hiçbir yan etkisi yoktur. Derzsiz, monoblok ve gözeneksiz yapısı sayesinde
bakteri oluşumunu engeller.
– İşçi Sağlığı ve Güvenliği Standartlarına uygun kayma emniyetli yüzeyler oluşturulur.
– Oluşturulan sert son kat sayesinde aşınma ve çizilmelere dayanıklı yüzeyler oluşturulur.
– Korozif etkisi olan agresif kimyasallara karşı dayanıklı yüzeyler oluşturulur.

Silikal MMA (Metil Metakrilat) Esaslı Reaktif Reçineler
… epoksi ve poliüretan esaslı reçinelere göre neden daha avantajlıdır?
– Çok kısa sürede kürlenir; 1 saatte mekanik ve kimyasal tam dayanımını alan zeminler hemen kullanıma açılır. İşletmenizin
faaliyetlerine ara vermesini gerektirmez.
– – 10ºC’ye varan çok düşük sıcaklıklarda sorunsuzca kürlenir. Bu özelliği sayesinde kış aylarında ve soğuk hava depolarında
bile kolayca uygulanır.
– Eski MMA zeminlerin üzerine sorunsuzca yeniden uygulanır.
– Sağlığa zararlı hiçbir yan etkisi yoktur. Bu özelliği sayesinde gıda endüstrisinde yoğun olarak tercih edilir.

Reaktif Reçine Esaslı Zemin Kaplama Sistemleri
Reaktif Reçine Esaslı Zemin Kaplama Sistemleri

Teknik Dokümantasyon Hakkında
Okumuş olduğunuz teknik dokümantasyon Silikal Standart Zemin Kaplama Sistemleri; Silikal Reaktif Reçineler, Yardımcı Katkı
Maddeleri, Teknik Bilgi Föyleri, Uygulama Esasaları ve genel tavsiyelerden oluşan bilgiler içermektedir. Silikal, ürün ve sistemlerinde teknik değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Silikal Teknik Föyleri’ nde yer alan veriler firmamızın garantisi kapsamında olup, uygulama ve kullanımdan kaynaklanan farklılıklar gösterebilmektedir. Silikal ürünleri yalnızca bu alanda eğitim almış, tecrübesi olan kişilerce kullanılmalıdır ve uygulanmalıdır. Firmamız, Silikal ürün uygulayıcılarının eğitimlerine ve teknik desteklerine son derece önem vermektedir. Sorunların çözümünde sınır tanımayan firmamız, ihtiyaç halinde, uygulama alanlarında yaşanan sorunları çözmek için, sahaya teknik destek göndermektedir.

Silikal Zemin Kaplama Sistemleri için verilen formülasyonlar en uygun çalışmayı sağlayacak şekilde hesaplanmış olsalar da uygulamayı yapan kişi, uygulamaya yönelik tüm ön koşulları yerine getirmekle yükümlüdür. Emin olamadığınız durumlarda test uygulamaları yapmanız veya firmamız ile irtibata geçmeniz rica olunur.

Uzman Silikal uygulamacıları, uzun yıllara dayanan tecrübelerine bağlı olarak yukarıda yer alan uygulama prensiplerinin dışına çıkabilmektedirler. Böyle durumlarda risk faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır.
Silikal, önceden sözleşme kapsamında yazılı olarak beyan etmediği sürece, uygulamaya yönelik hiçbir sorumluluk üstlenmez.

Broşürlerde ve diğer tanıtım dosyalarında yer alan normal ve genel kullanım koşullarının dışında, tanımlayıcı özelliği olan uygulamalar da sorumluluk kapsamı dışındadır.

İlgili kurumların hazırladığı yasal düzenlemelere uygun olarak oluşturulan yüzeylerde (ör: kayma emniyetli yüzeylerde) iş kazalarının tamamen önüne geçilemez. Buna yönelik garanti verilemez. Burada dikkat edilmesi gereken konu, oluşturulan yüzeye maruz bırakılan ve üzerinde kullanılan sıvılar ve temizlik maddeleridir.

Konuya yönelik ayrıntılı bilgi almak için firmamızla irtibata geçiniz. Silikal tarafından kullanımı onaylanmayan ürünler için aynı kural geçerlidir.

Sunmuş olduğu diğer özelliklerinin yanı sıra ve öncelikli olarak zemininizi sürtünme ve aşınma gibi korozif dış etkenlerden koruma amacı taşıyan reaktif reçine esaslı kaplamaları. Özellikle kayma emniyetli yüzeylerde kullanım koşullarına ve yoğunluğuna bağlı olarak değişen dayanım süreleri söz konusudur. Buna bağlı olarak ömür boyu dayanımı konusunda garanti verilemez.

Kullanım ve bakımları doğru yapıldığı sürece reaktif reçine esaslı zemin kaplama sistemlerini çoğu zaman en uzun dayanımlı ve en düşük maliyetli zemin kaplama çözümleridir.

Yukarıdaki açıklamaların dışında, güvenlik ve çevre temizliği ile ilgili yönetmelikler, DIN, ISO ve AB normları ile Alman Beton Kaplamaları Derneği BEB’nin yayın ve düzenlemeleri, üçüncü şahıs hakları ve mühendislik bilimlerinin geliştirdiği teknikler de dikkate alınmalıdır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu