Villa yapan firmalar, mimarisinde gören herkesin dikkatini çeken ve onlara villa sahibi olma isteği uyandıran evleri yapan firmalardır.

Villalar, şehir hayatının ritmine bunalmış ve şehre yakın yaşamak isteyenler tarafından da tercih edilmektedir. Villa yapılarının görünümü Roma dönemine kadar uzanmaktadır.Villanın yapım tarihi; Bunlar muhteşem eski Rönesans binalarından ilham alan evler. Bahçeler ve yüzme havuzları ile süslenmiş binalara benziyorlar ve yazlıklarda ve banliyölerde popülerler.

Doğa manzaralı büyüleyici yapılar olup deniz manzarası için de tercih edilmektedir.2. 3. ve 4. katlara kadar çıkmanıza olanak sağladığı için ferah konaklama olanakları sunan harika bir konaklama çözümüdür.

Gösterişli bir ev seçeneği gibi görünse de ölçeklenebilir mimari yapısı sayesinde ihtiyacınız olan özelliklere sahip bir villaya kolayca ulaşabilirsiniz.  Hangi villa size uygun?  Size uygun villa olanaklarından yaşam tarzını seçerek konfor ve lüksü yakalayabilirsiniz.

Villa yapan firmalar arasında olan UZUNER inşaat hayallerinizdeki villaları sizler için tasarlıyor, projelendiriyor ve sunuyor. Alanında profesyonel ekiplere sahip firmamız arzu ettiğiniz villa türünü sizler için yaratmaktadır.

Size Uygun Villa Tipi Hangisidir?

Villa yapan firmalar içinde olan UZUNER İnşaat size uygun villa tipi seçiminize göre villanızı yaratmaktadır. Öncelikle hangi tip villalar olduğuna bir göz atmak gerekirse;

villa inşaatı yapan firmalar

villa inşaatı yapan firmalar

• İkiz Villa; Basit bir tanımlama ile yapısal olarak üç tarafı açık ve bir tarafı bitişik olan bir villadır. Villalar birbirine bağlı olduğu için ikiz villalar adını almıştır. Binalar tek parselde birlikte kullanılmaktadır. Bu genellikle geniş aileler için tercih edilen villa seçimidir.

• A Tipi Villa; Kalabalık şehir hayatından uzakta özel bir yaşam alanı yaratmak isteyenlerin tercihi olan, tek mekânda uygun yaşam alanı sağlayan bir evdir.

Evde, spor salonları, Türk hamamları, açık ve kapalı havuzlar dâhil tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan lüks yapılardır. Yüksek metrekareli bu tip villalar fourlex olarak da adlandırılır.

villa inşaatı yapan firmalar

Triplex Villa; Kalabalık aileler için oldukça uygun olan bir yapıdır. Uygun arazilerin üzerine 3 katlı olarak yapılandırılmış devamında bahçe olan, bazılarında havuz da olan yapılardır.

Dublex Villa; Basit bir tanım yapmak gerekirse, şehir yaşamına yabancı bir terim olan dubleks Villa, çift katlı ev olarak tanımlanabilir. Bahçeye çıkış olarak sunulan villa, çoğu ailenin kolay kolay tercih edemediği bir konaklama çözümüdür.