Baskı beton bilindiği gibi saha zemin alanlarında olmak üzere endüstriyel zeminler, garaj zeminleri, hastane, okul, gıda ve ambalaj sektöründe olmak üzere bir çok farklı amaçlada kullanılan uygulamalarda sahaya göre farklılık gözteren beton uygulamasıdır.Delikli beton sayesinde tek tek taşların görünümünü ortaya çıkarmak ve görünümlerini değiştirmek mümkündür.

Geniş seçenek sayesinde kendi zevkinize göre şekillendirebilirsiniz.  Eski etkiler kültürel temaları ve gelenekleri yansıtabilir. Yapım süresi diğer döşeme malzemelerine göre daha kısadır, bu nedenle kullanımı kolaydır.

Baskı beton, istenilen ortama veya konuma özel bir döşeme uygulamasıdır. Granit, yeni nesil teknoloji ile geliştirilmiş, çeşitli çevresel desen ve renklere sahip baskı beton bloktur.

Esas olarak dekoratif zemin yapısındadır. Bunun nedeni, yaşlanma, aşınma ve deformasyon döneminin uzun yıllar geçmesidir.

Nerede uygulanırsa uygulansın mekâna özel tasarım her zaman doğayı bozmayan ve zengin bir renk paleti arasından seçim yapmak zor olmayan baskı beton çeşitliliğine sahiptir.

Aşırı güneş ışığına karşı geliştirilen renk pigmentleri sayesinde toprak nefes alamaz. Kullanılan saha beton sayesinde çatlamaya, çökmeye veya basınç bozulmasına karşı daha dayanıklıdır.

Var olan rengini korumayı başaran bir döşeme sistemidir.  Zararlı ışınlara dayanacak şekilde geliştirilmiş renkli pigmentler, orijinal görünümlerini kolaylıkla koruma avantajına sahiptir.

baskı beton

Mükemmel endüstriyel zemin ömrünün yanı sıra ihtiyaçlarınıza uygun birçok desen ve renk seçeneği de mevcuttur. Baskı beton, dış etkenlerden zarar görmemesi için tasarlanmış bir konseptin başında geliyor. Temizlemesi kolay, beton tercih edebiliriz.

Oldukça tatmin edici bir döşeme yöntemi olarak beklentilerinizi rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Tüm sektörler için geçerli olan yapıda büyük fark yaratmaktadır.

Baskı beton firmaları arasında yer alan ODN İnşaat her an hizmetinize hazırdır. Mükemmel endüstriyel zemin ömrünü sizler için hazır eden firmamız baskı beton konusunda da öncül firmalardan biridir.

Baskı Beton Hangi Amaçla Kullanılır?

Ağırlıklı olarak tarihi yerler, alışveriş merkezleri, parklar, bahçeler, okullar, otoparklar, turistik tesisler, benzin istasyonları, barlar ve restoranların kaldırımlarında kullanılır.

Yeni düzende baskı beton sadece zemin kaplaması değil, duvarlara sağlam ve estetik bir görünüm kazandırabilmek amacıyla kullanılıyor.

Yukarıda da bahsedildiği gibi baskı beton kullanım amacı, kullanılan zemin ve duvarları dekoratif ve sağlam bir şekilde dekore etmektir.
Baskı beton firmaları içinde firmamız UZUNER İnşaat baskı beton ve saha beton uygulamalarıyla zemin ve duvarları sağlam bir şekilde dekore etmektedir.

Baskı Beton Nasıl Yapılır?

En çok tercih edilen uygulamalar arasında baskı beton bulunmaktadır.

Baskı beton nasıl yapılır? Uygulama ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmektedirler.

• İlk olarak saha beton yapımından öncesinde zemin iyice temizlenerek hazır duruma getirilmektedir. Eski betonların bütünü çiğ toprak veya çim, taş bulunduğu yerden çıkarılmalıdır.

• Toprağın istenilen düzeyde olmaması halinde granül dolgu uygulanır.
• Gerek görüldüğü hallerde baskı betonun yerleştirileceği bütün ortama alt taban dolgusu gerçekleştirilir.
• Baskı betonun uygulanabilme işlemi yapılabilmesi için gerekli alt alan oluşturulur. Buişlem sonrasında formaların uyarlanabilmesi kolaylaşmaktadır.
• Uygulaması yapılacak olan baskı beton modeline göre beton kalıpların seçilir. Beraberinde saha çalışmaları başlar.
• Formalar, ahşap ya da metal kazıklarla yerleştirilerek betonun aktarılmasının ardından bulundukları bölgeden sökülürler.

Drenaj uygulanabilmesi için gerek duyulan derecenin sağlanabilmesi son derece önemlidir.
• Nitelikli ve farklı görünümüyle saha betonlar çok ciddi kalite detaylarına sahip olmaktadırlar.
• Olabildiğince farklı modeller ile zemine uygulanabilme olanaklarına sahiptirler. Bu da genel çerçevede baskı betonu şekillendirme ile mümkün olabilmektedir.

• Özellikle son dönemlerde zeminlerin şekillendirilmesinde zemin beton kalıpları seçilmektedir.. Farklı kalıp modellerinin tasarlanıyor olmasıyla mevcut şekillerinin ayarlamasının yapılabilmesi söz konusudur.

• Her bir kalıp kendi çerçevesinde farklı görünümü de birlikte getirmektedir. Ayrıca bu durum işlem sonrasında nasıl görüneceğini de belli eder.

Baskı beton firmaları arasında yer alan UZUNER İnşaat yer zemin beton yapım aşamalarına özenle uymaktadır. Desenli beton uygulamalarıyla da hizmetinizde olmanın gururunu yaşamaktayız.

Baskı Beton Zemine Nasıl Yerleştirilir?

Baskı beton nasıl yapılır? Söz konusu temel bir hazırlıktan sonra özel saha zemin beton uygulamasına geçilir. Uygulama için uzmanlar harç gereksinimlerini karşılamak için çimentoyu hazırlar.

baskı beton

Genellikle zemin basınçlı beton için 4 inçlik kaya kullanımı için uygun kabul edilir. Preslenmiş betonu harç kamyonuna koyun ve hazırlanan harcı harç kamyonunun arkasındaki zemine dökün.

Tercih ettiğiniz desene göre, yüzer ve betonun üzerine yerleştirilmiş baskı beton ile taşlamaya başlayın. Son olarak baskı betonda süpürme son şekline kadar uygulanarak uygulama tamamlanır.

zemin beton firmaları içinde olan firmamız UZUNER İnşaat profesyonelleri sayesinde her türlü beton çeşidini desenli beton da dâhil en doğru şekilde zemine yerleştirmektedir. Sizler için en iyi çözümleri üretmektedir.

Baskı Beton Kalıpları

Baskı beton kalıplar için birçok seçenek bulunsa da istenilen görünüme kavuşan bir kalıp tasarımı bulmak oldukça faydalıdır.

saha beton kalıpları oluşturulacak arazi modelinin belirlenmesinde etkili olduğu için birçok kategoride değerlendirilebilir.

Klasik ve daha modern bir görünüm yaratma imkânı sunan baskı beton kalıpları mevcuttur.
Firmamızın mevcut marka değeri, beton işlerin basımının tamamen kullanıcının istekleri doğrultusunda olduğunu göstermektedir.

Beton kalıbın delinmesi söz konusu olduğunda, modelinize mükemmel uyan ve hızlı bir şekilde zemin oluşturmanıza olanak tanıyan bir kalıp öneriyoruz.

Hassas baskılı beton modelleri ince yüzeylerle birleştirerek her alanda en iyi baskı sonuçlarını elde etme ayrıcalığını kendimize veriyoruz.

Güzel zeminlerde yüksek kaliteli kalıplar kullanmak, tam olarak beklediğiniz görünümü yaratır.

Baskı Beton Nasıl Cilalanmaktadır?

zemin beton, her mekân için tasarlanmış bir döşeme sistemi olarak öne çıkıyor. Desen baskı teknolojisinde taşların görünümünü ortaya çıkarmak için kullanılır.

Baskı beton firmaları döşeme sistemleri olarak birçok alanda aktif olarak kullanılmaları nedeniyle de önemlidir. Doğru değere sahip somut bir şirketle çalışmak olağanüstü sonuçlar verir. Kazınmış betonu cilalama ayrıcalığı ile aynı anda tüm mekânlarda daha rahat bir görünüm ve daha uzun ömür görebilirsiniz.

Doğru firma ile çalışmak her zaman doğru sonuçlar vermektedir. Firmamız sektördeki tecrübesiyle sizlere her zaman doğru tercihleri sunmaktadır.

Hangi Baskı Beton Cilası Doğru Seçimdir?

Baskı betonu farklı alanlarda giderek daha fazla kullanarak, kaliteli döşeme üreten bir firmayı başarılı bir şekilde seçebilirsiniz.

Firmamız baskı betonun profesyonelliğinin farkını her açıdan hissedebilmeniz için fiyatına göre yüksek performans sunuyoruz. Baskı beton, size tamamen kişisel bir şekilde seçim yapma özgürlüğü veren bir teknoloji olduğu için büyük bir fark yaratır.

saha betonun bitişindeki fark dikkat çekicidir, çünkü baskı betonun dökülmesinden önce ve sonra farkı açıkça görebilirsiniz.

saha Beton ile her zaman beklediğiniz sonuçları alırsınız, ayrıca çok özel estetik detaylara sahip olmanın ayrıcalığını yaşarsınız.

Yeni nesil beton uygulamalarında tanıtılan, beklentileri karşılıyor.  Firmamız UZUNER İnşaat baskı beton uygulamalarında profesyonellerinden aldığı güç ile en doğru uygulamaları sunmaktadır.

Firmamız sadece beton uygulamaları değil pek çok inşaat faaliyetinde bulunmaktadır. Diğer uygulamalarımız ise inşaat ve tadilat alanlarındadır.

Kaba-ince inşaat
Dekorasyon
İnşaat projelendirme
• İzolasyon
Çatı yapım ve genel bakım
• Çevre düzenleme